Rreth Nesh

Pastaria

flower-decor

Pastaria nisi aktivitetin e saj më 14 Janar 2017 duke çelur restorantin e parë në zonën e “Ish Bllokut”, Rr. Sami Frashëri. Me vizion të qartë, duke i dhënë fokus cilësisë së produktit, shërbimit të mirë dhe çmimeve të përballueshme.

Rreth Nesh
img
img

Historia Jonë

Të Përkushtuar Në Atë Që Bëjmë

flower-decor

Të përkushtuar në atë që tashmë kishim nisur, më 18 Gusht 2018 lindi Pastaria 2, e vendosur në një zonës mjaft të zhvilluar, e njohur si “Rrugica e Salës”, pranë RTSH. Tanimë me dy vendndodhje, mundësia për të shërbyer klientëve tanë ishte më e madhe, ndaj ky zgjerim vijojë edhe në sepktre të tjera si: përditësim menuje, krijimin e laboratorit të ri të prodhimit të pastave pranë Pastaria 2, qendërzim të njësisë së shëpërndarjsës “Delivery” pranë po të njëjtës pikë.

Historia Jonë

Koncepti Ynë

I Dedikohet 100% Prodhimit Të Pastave Të Freskëta

flower-decor

Pastaria është shtëpia e vetme e mirëfilltë e pastave në Tiranë. Unike në llojin e vetë, i dedikohet 100% prodhimit të pastave të freskëta, të shoqëruara nga një shumëllojshmëri salcash speciale me ingrediendët më të përzgjedhur. E përbërë nga një staf maksimalisht i përkushtuar, vjen për të përkëdhelur qiellzën tuaj me shijet më të veçanta, në çmime të arsyeshme dhe porcione të plota. 

Koncepti Ynë
img

Pastaria Është Shtëpia E Vetme E Mirëfilltë E Pastave Në Tiranë

Ne e shohim pastën si art

Ndaj dhe e trajtojmë si të tillë

flower-decor-2

Sallatat

 • Chef’s Caesar
 • De La Mère
 • Rukola & Parmexhan
 • Divin

Shiko Menu

Salca Të Kuqe

 • Ragu
 • Arrabiata
 • Pizzaiola
 • Amatriciana

Shiko Menu

Salca Blu

 • Mad Squid
 • Yolo
 • Captain Shrimp
 • Monalisa

Shiko Menu

Salca Jeshile

 • Forestiere
 • Primavera
 • Spinaq & Gorgonzola
 • Aprile

Shiko Menu

Salca Kremoze

 • Carbonara
 • E Gjyshes
 • Carry Chicken
 • Proshutë & Kerpudhë

Shiko Menu

Salca Transparente

 • Aglio Olio E Peperoncino
 • Philadelphia
 • Olivia
 • Heaven Cream

Shiko Menu

Pasta Të Ftohta

 • El Pollo Loco
 • Pomodori
 • Mesdhetare

Shiko Menu

Ravioli

 • Gjalpë, Sherebel, Grana
 • Domate E Freskët, Grana
 • Gorgonzola, Gjalpë, Pana, Grana

Shiko Menu

Supë

 • Supë Pule
 • Supa e ditës

 

Shiko Menu

Embëlsira

 • Crème Brulée
 • Panna Cotta
 • Cheesecake
 • Tiramisu

Shiko Menu

Menu e Verërave

 • Le Rime Pinot Chardonay
 • Don Martino
 • Chianti Camprosini
 • Dard Syrah

Shiko Menu

Çdo individ gëzon të drejtën të hajë pasta të freskëta.

Pastaria

120161229_1773367132865973_5453360689231274050_o
57536339_1299412760261415_3532166170629111808_o
117290383_1731718530364167_3265437511034201274_o
118828786_1754006481468705_2716821494085739010_o
80574684_1517551625114193_8307381054512037888_o
Lokacioni 1

Pastaria 1 (Ish blloku, pranë LSI)

Rr. Sami Frashëri, Pallati Moskat, kati 1 & 2

Nr. Tel: + 355 69 37 94 343

Lokacioni 2

Pastaria 2 (Rrugica e “Salës”)

Rr. Mustafa Matohiti, Ndërtesa Nr. 8, Kati 1 & 2

Nr. Tel: + 355 69 37 94 343

Lokacioni 3

Pastaria 3 (Pas 15-katëshit)

Rr.Urani Pano, Kati 1 & 2

Nr. Tel: + 355 69 37 94 343

Na Ndiqni :
Pastaria
Adresa

Lokacioni 1:

Pastaria 1 (Ish blloku, pranë LSI)

Rr. Sami Frashëri, Pallati Moskat, kati 1 & 2

Lokacioni 2:

Pastaria 2 (Rrugica e “Salës”)

Rr. Mustafa Matohiti

Ndërtesa Nr. 8, Kati 1 & 2

Lokacioni 3:

Pastaria 3 (Pas 15-katëshit)

Rr.Urani Pano, Kati 1 & 2

Orari

Hën: 11:00 AM – 11:00 PM

Mar: 11:00 AM – 11:00 PM

Mër: 11:00 AM – 11:00 PM

Enj: 11:00 AM – 11:00 PM

Pre: 11:00 AM – 11:00 PM

Sht: 11:00 AM – 11:00 PM

Die: Mbyllur

Na Kontaktoni
[email protected]
+355 69 379 43 43

© 2020 PASTARIA. ALL RIGHTS RESERVED.

en_USEnglish
en_USEnglish