Pastaria Tirana

Pastaria është shtëpia e vetme e mirëfilltë e pastave në Tiranë

flower-decor

Unike në llojin e vetë, i dedikohet 100% prodhimit të pastave të freskëta, të shoqëruara nga një shumëllojshmëri salcash speciale me ingrediendët më të përzgjedhur. E përbërë nga një staf maksimalisht të përkushtuar, vjen për të përkëdhelur qiellzën tuaj me shijet më të veçanta, në çmime të arsyeshme dhe porcione të plota. Ne, e shohim pastën si art, ndaj dhe e trajtojmë si të tillë. Nuk harrojmë t’i shtojmë gjithmonë shumë dashuri e fantazi. Ndaj larmia dhe cilësia e lart është premtimi ynë ndaj klientëve tanë dhe fansave të pastave!

Sallatat

Sallatë jeshile, Sallatë Iceberg, Fileto pule, Misër, Pomodorini, Krutone, Caesar SOS

De la Mère

350 L

Sallatë jeshile, Fileto pule, Rukola, Portokallë, Pomodorini, Karotë

Rukola, Pomodorini, Fara lule dielli, Grana Aceto Balsamico

Divin

400 L

Sallatë jeshile, Fileto pule, Ananas Nenexhik, Grana

Patate, Karotë, Lule lakër, Brokoli, Majdanoz

Le Vie

430 L

Ananas, Mango, Avokado, Rukola, Lëng limoni

Kastravec, Domate, Ullinj, Qepë e njomë Spec me ngjyrë, Djathë i bardhë, Rigon

Jardin

350 L

Qiqra, Rukola, Pomodorini, Karotë Kungull, Ullinj të zi, Qepë e njomë, Lëng limoni

Rukola, Sallatë lola, Sallatë jeshile, Karotë, Avokado, Limon, Pomodorini, Aceto Balsamico

Yummy

390 L

Sallatë jeshile, Rukola, Brokoli, Karotë, Krem avokado, Lëng limoni

Neni 1

Çdo individ gëzon të drejtën të hajë pasta të freskëta

Salca Të Kuqe

Ragu

250 L

Mish i grirë vici, Salcë domate, Karotë, Selino, Qepë, Piper, Dafinë, Arrë moskati

Arrabiata

240 L

Domate e freskët, Spec djegës, Hudhër, Grana, Piper, Majdanoz, Borzilok

Pizzaiola

290 L

Fileto pule, Ullinj të zi, Salcë domate, Kaperi, Hudhër, Piper, Grana, Majdanoz

Amatriciana

280 L

Pançetë, Domate e freskët, Spec djegës, Hudhër, Piper, Grana, Majdanoz

Diabola

320 L

Salçiçe Italiane, Spec i kuq, Spec jeshil, Domate e freskët, Spec djegës, Hudhër, Piper, Grana, Majdanoz

Augustin

490 L

Fileto pule, Kërpudhë, Pomodorini, Selino, Rozmarinë, Trumëz, Hudhër, Grana

Oasis

500 L

Fileto pule, Karkalec, Asparag, Pomodorini, Spec djegës, Hudhër, Piper, Majdanoz

Salçiçe Italiane, Kërpudhë, Pomodorini, Hudhër, Majdanoz

Ala Norma

300 L

Patëllxhan, Ricotta, Salcë domate, Borzilok

Sorrentina

350 L

Mozzarella, Salcë domate, Pomodorini, Kaperi

Caperisio

390 L

Pomodorini, Kaperi, Curry, Majdanos, Salcë domate

Nouveau

450 L

Speck, Qiqra, Qepë, Hudhër, Piper, Salcë domate, Spec djegës, Majdanos

Manzon

590 L

Fileto viçi, Domate e thatë, Kumin, Kërpudhë, Pana, Grana, Verë e kuqe

Sensation

470 L

Speck, Kërpudhë, Pomodorini, Rukola, Borzilok, Salcë domate, Piper, Trumëz, Grana

Galore

530 L

Acuge, Kaperim, Domate e thatë, Arra, Salcë domate, Borzilok, Rigon, Vaj pikant, Hudhër, Leng limoni

Soleil

430 L

Fileto pule, Domate Thatë, Borzilok, Pomodorini, Piper i ëmbël, Fara lule dielli, Trumëz

Stark’s

490 L

Fileto viçi, Kaperi, Pomodorini, Ullinj të zi, Vaj pikant, Lekurë Limoni, Piper, Majdanos

Mushy Chic

480 L

Salçiçe italiane, Kërpudhë, Qiqra, Hudhër, Salcë domate, Verë e bardhë

Elysian

510 L

Asparag, Krem Tartufi, Pomodorini, Kërpudhë

Neni 2

Çdo individ gëzon të drejtën që pjata e tij të përbëhet nga ingredientë cilësorë dhe të kontrolluar.

Salca Blu

Mad Squid

390 L

Midhje, Kallamar, Domate e freskët, Vaj me hudhëra, Lëkurë limoni, Piper, Majdanos

YOLO

550 L

Salmon i tymosur, Shafran, Kërpudhë, Pana, Majdanoz, Vaj me hudhëra, Piper

Karkalec,Kërpudhë, Pomodorini, Krem Tartufi, Salcë domate

Monalisa

590 L

Karkalec, Krem Tartufi, Asparg, Pana, Vaj me hudhëra, Majdanoz, Piper

Delight

420 L

Kallamar, Karkalec, Vere e bardhë, Salcë domate, Borzilok

Saffron

530 L

Karkalec, Shafran, Kungull, Pana, Majdanoz, Vaj me hudhëra, Piper

Etheral

550 L

Karkalec, Gorgonzola, Pana, Hudhër, Majdanos

Golden Sea

520 L

Karkalec, Shafran, Kanellë, Whisky, Pana

Mare Monti

500 L

Karkalec, Kërpudhë, Vaj me hudhëra, Majdanoz, Pana, Piper

Mamma’s

650 L

Karkalec, Speck, Fasule e kuqe, Kumbull e thatë, Fara speci djegës, Borzilok

Karkalec, kungull, Pomodorini, konjak, Vaj me hudhëra, Majdanoz

Navy

550 L

Karkalec, Domate e thatë, Spinaq, Pana, Verë e bardhë, Gjalpë, Majdanoz

Karkalec, Sepie, Midhje, Kallamar, Pomodorini, Vaj me hudhëra, Piper, Majdanoz

Navarus

380 L

Ton, Mozzarella, Majdanoz, Vaj me hudhëra, Piper

De State

410 L

Karkalec, Avokado, Pomodorini, Verë e bardhë, Hudhër, Majdanoz

Pier’s

590 L

Salmon i tymosur, Rukola, Pana, Arra, Majdanoz, Vaj me hudhëra, Piper

Salmon i tymosur, Pomodorini, Verë e bardhë, Hudhër, Aurora Sauce, Majdanoz

Neni 3

Çdo individ gëzon të drejtën të hajë mirë dhe me çmim të arsyeshëm

Salca Jeshile

Forestiere

260 L

Kërpudhë, Domate e freskët, Hudhër, Borzilok, Piper, Grana, Majdanoz

Primavera

260 L

Spec jeshil, Spec i kuq, Kungull, Karotë, Domate e freskët, Grana, Hudhër, Piper, Majdanoz

Spinaq, Gorgonzola, Pana, Arra, Grana, Hudhër, Piper, Majdanoz

Aprile

240 L

Borzilok, Domate e freskët, Ullinj të zi, Djathë i bardhë, Hudhër, Piper, Majdanoz

Pesto

290 L

Pesto Gjenoveze, Fara lule dielli, Hudhër, Piper, Majdanoz

Liguria

350 L

Pesto Gjenoveze, Pomodorini, Fileto pule, Kërpudhë, Grana, Piper, Borzilok, Majdanoz

Prado

550 L

Burrata, Pesto Gjenoveze, Borzilok, Grana

Citron

430 L

Salçiçe Italiane, Domate e thatë, Pesto Gjenoveze, Lëng limoni, Kumin

Krem Tartufi, Fileto pule, Pana, Piper, Grana, Majdanoz

Basilico

360 L

Pesto Gjenoveze, Pomodorini, Gjalpë, Grana, Hudhër

Pançetë, Brokoli, Pomodorini, Hudhër, Grana, Piper, Majdanoz

Elixir

520 L

Pesto Gjenoveze, Karkalec, Kallamar, Pana, Grana

Proshutë Cotto, Krem Tartufi, Kërpudhë, Selino, Karotë, Pomodorini, Pana

Du Boeuf

490 L

Fileto viçi, Krem Tartufi, Arra, Pana, Gjalpë, Aceto Balsamico

Speck, Krem avokado, Hudhër, Limon

Mirage

590 L

Salmon, Brokoli, Kërpudhë, Pana, Grana, Timo, Hudhër, Verë e bardhë

Verde

470 L

Fileto pule, Pomodorini, Mascarpone, Pesto Gjenoveze

Ambrosial

490 L

Speck, Pomodorini, Pesto Gjenoveze, Mozzarella, Verë e bardhë

Neni 4

Çdo individ gëzon të drejtën të përzgjedhë formën e pastës që dëshiron dhe ta kombinojë atë me salcat e ndryshme që ofrohen.

Salca Kremoze

Carbonara

390 L

Pançetë, Vezë, Grana, Piper

E gjyshes

330 L

Fileto pule, Spinaq, Pomodorini, Pana, Grana, Hudhër, Piper, Majdanoz

Fileto pule, Curry Sos, Kërpudhë, Pana, Grana, Majdanoz

Proshutë Cotto, Kërpudhë, Pana, Grana, Hudhër, Majdanoz

Gorgonzola, Mozzarella, Brie, Grana, Pana

Fileto pule, Kërpudhë, Pana, Grana, Piper

Milaneze

360 L

Salçiçe Italiane, Shafran, Pomodorini, Pana, Piper, Grana, Majdanoz

Rustica

490 L

Fileto pule, Karkalec, Pana, Konjak, Hudhër, Piper, Grana, Rozmarinë

D’Artagnan

400 L

Salçiçe Italiane, Kungull, Pana, Grana, Hudhër, Majdanoz

Fileto pule, Selino, Karotë, Pana, Rozmarinë, Grana, Majdanoz

Onima

550 L

Karkalec, Domate e thatë, Curry Sos, Pana, Kripë

Perenne

390 L

Speck, Kërpudhë, Spinaq, Pana, Gjalpë

Superior

570 L

Fileto viçi, Mascarpone, Shafran, Pana, Piper, Trumëz, Grana

Nirvana

580 L

Karkalec, Ananas, Vodka, Hudhër, Pana, Portokall, Kanellë

Neni 5

Të gjithë bëjnë mirë të mblidhen tek Pastaria, sa herë që dëshirojnë të shijojnë shumëllojshmërinë e salcave dhe pastave të freskëta më të mira në Tiranë!

Salca Transparente

Vaj ulliri ekstra i virgjër, Hudhër, Spec djegës, Majdanoz

Philadelphia

420 L

Speck, Philadelphia, Gjalpë, Pana

Olivia

370 L

Kërpudhë, Pomodorini, Brokoli, Ullinj të zi, Majdanoz

Heaven Cream

420 L

Mollë, Arra, Pana, Gorgonzola

Savour

490 L

Arra, Lajthi, Krem Tartufi, Pana

Nocciole

650 L

Fileto viçi, Philadelphia, Domate e thatë, Borzilok, Pana

Aeonian

550 L

Karkalec, Asparag, Pomodorini, Rukola, Spec Djegës

Popeye

650 L

Spinaq, Pomodorini, Burrata, Borzilok, Hudhër, Grana

Marco Polo

390 L

Fileto Pule, Kungull, Patëllxhan, Brokoli, Karotë, Spec, Qepë, Aceto, Salcë Soje

Add some happiness to your day.

Order pasta!

Pasta Të Ftohta

Fileto pule, Pomodorini, Avokado, Misër, Majdanoz, Grana

Pomodori

320 L

Pesto Borziloku, Pomodorini, Grana

Mesdhetare

450 L

Ton, Kaperi, Pomodorini, Mozzarella, Ullinj të zi, Grana

I found the truth and is made of

Pasta

Supat

Supë Pule

230 L

Ëmbësira

Tiramisu

250 L

Cheesecake

250 L

“Dessert is to a meal what a dress is to a woman.”– Béatrice Peltre

Fresh, delicious and handmade.

Menu E Verërave

Të Bardha

Le Rime Pinot Chardonay
Don Martino
Dard Viogner
Pinot Grigio
Chardonay Ferlaja
Catarratto Inzolia
Pecorino Mourus
Greco Fiano

ml

0.375
0.75
0.75
0.75
0.75
0.75
0.75
0.75

Vol

13%
12%
13%
13%
13%
12.5%
12.5%
12%

Çmimi

800 Lekë
1000 Lekë
1200 Lekë
1500 Lekë
1500 Lekë
1700 Lekë
2000 Lekë
2400 Lekë

Të Kuqe

Chianti Camprosini
Dard Syrah
Barbera D’asti
Montepulciano Velenosi
Ferlaja Nero D`Avola-Syrah
Bane Monferrato
Primitivo Salento
Bordeaux de Brandey
Cabernet Sauvignon doc
Primitivo di Manduria

0.375
0.75
0.75
0.75
0.75
0.75
0.75
0.75
0.75
0.75

13%
13.5%
13%
13.5%
13.50%
13.5%
13.5%
13.5%
12.5%
14%

800 Lekë
1200 Lekë
1300Lekë
1500 Lekë
1600 Lekë
1800 Lekë
2000 Lekë
2000 Lekë
2400 Lekë
2900 Lekë

Gotë

Verë e kuqe (Kuti)
Verë e bardhë (Kuti)
Verë Roze (Kuti)
Verë e kuqe (Shishe)
Verë e bardhë (Shishe)

0.15
0.15
0.15
0.15
0.15

12%
12%
12%
12%
12%

200 Lekë
200 Lekë
200 Lekë
300 Lekë
300 Lekë

Të Tjera

Korça Bionde
Korça e Zezë
Tuborg T
uborg 0% Alkool
Carlsberg
Holsten
Bravo Portokall
Bravo Mollë
Lemon Soda
Orange Soda

150 Lekë
150 Lekë
170 Lekë
170 Lekë
250 Lekë
370 Lekë
150 Lekë
150 Lekë
150 Lekë
150 Lekë

Bravo Tea Pjeshkë
Bravo Tea Limon
Fanta
Coca Cola
Oldtonic Sanpellegrino
Ujë pa gaz 0.5 ml
Ujë pa gaz  0.5 ml
Uje pa gaz  0.75 ml

150 Lekë
150 Lekë
150 Lekë
150 Lekë
150 Lekë
90 Lekë
90 Lekë
250 Lekë

Na Ndiqni :
Pastaria
Adresa

Lokacioni 1:

Pastaria 1 (Ish blloku, pranë LSI)

Rr. Sami Frashëri, Pallati Moskat, kati 1 & 2

Lokacioni 2:

Pastaria 2 (Rrugica e “Salës”)

Rr. Mustafa Matohiti

Ndërtesa Nr. 8, Kati 1 & 2

Lokacioni 3:

Pastaria 3 (Pas 15-katëshit)

Rr.Urani Pano, Kati 1 & 2

Orari

Hën: 11:00 AM – 11:00 PM

Mar: 11:00 AM – 11:00 PM

Mër: 11:00 AM – 11:00 PM

Enj: 11:00 AM – 11:00 PM

Pre: 11:00 AM – 11:00 PM

Sht: 11:00 AM – 11:00 PM

Die: Mbyllur

Na Kontaktoni
[email protected]
+355 69 379 43 43

© 2020 PASTARIA. ALL RIGHTS RESERVED.

en_USEnglish
en_USEnglish